Menu

ADAC GT4 Oschersleben

Oschersleben byl prvním závodním víkendem ADAC GT4 Germany, nového šampionátu pro celý tým s úplně novým vozem, takže nás čekalo mnoho neznámých . Ve volných trénincích jsme se ve voze cítili dobře a ladili nastavení, abychom měli dobrý vůz pro kvalifikaci. Bylo skvělé vidět, že já i Maxime chceme stejné jízdní vlastnosti vozu, takže nemusíme dělat žádné kompromisy.

V kvalifikaci 1, kde jsem jel já, jsme měli smůlu s červenou vlajkou uprostřed tréninku a poté jen několik kol, přičemž to poslední bylo zablokováno pomalejším autem. Z testování jsme věděli, že potřebuji ještě pár kol, abych se dostal do tempa s novými pneumatikami. Výsledkem bylo velmi neuspokijivé P20.

Každopádně jsme to hodili za hlavu a soustředili se na to, abychom z prvního závodu vytěžili maximum. Se změnou nastavení jsme hazardovali a chtěli jsme zjistit, zda to, co jsme udělali, zlepší výkon vozu. Ukázalo se to jako dobré rozhodnutí a vůz byl při závodě s ostatními velmi svižný. Neměl jsem problém, že mám všechny ostatní vozy blízko sebe a že se jede v řadě těsně za sebou, kde není prostor pro chybu, protože v loňském BMW M2 CUP bylo mnoho závodů velmi těsných a opravdu mě to naučilo, jak se v této situaci chovat. Dokázal jsem se dostat z P20 na P18 během pár kol, která jsem měl mezi safety carem hned po startu a FCY před boxovým oknem.
Nakonec se nám štěstí vrátilo s FCY v boxovém okně, takže jsem zajel do boxů hned v první chvíli, což nám nakonec vyneslo asi pět až šest pozic, a protože předjíždění je na této trati velmi těžké, byl to tah, který nás dostal na pozici, kde bychom jinak nebyli. Maxime nakonec dokázal využít našeho hbitého vozu a měl mega tempo, které nám v cíli zajistilo P10.

Ve druhé kvalifikaci Maxime tlačil na pilu s naším vylepšeným nastavením z prvního závodu a opět nás postihla smůla v podobě pomalého auta v sektoru 3 v rychlém kole, které mělo potenciál na P5. Když chtěl poté zajet další kolo, tak v prvním sektoru jelo auto s unikajícím olejem, a proto nebyla možnost zlepšení a startovalo se z P10.

Nebyli jsme úplně spokojeni s tím, jak kvalifikace dopadla, protože v ní bylo mnohem více rychlosti a provoz zničil možnost startovat výše na startovním roštu, ale přesto jsme věděli, že naše závodní tempo patří k nejlepším a soustředili jsme se na maximální push po celý druhý závod.

Na startu druhého závodu se Maximovi podařilo dostat vůz z P10 na P6 před třetí zatáčkou, což výrazně pomohlo našim šancím bojovat o pozice na stupních vítězů. Na konci svého stintu, když přijížděl do boxů na výměnu jezdce, byl na P4, nalepený na Porsche před ním, které zajelo do boxů ve stejném kole jako on. Po výměně jezdců jsem tak vyjel přímo za zadním nárazníkem zmíněného Porsche a musel hned bojovat. Během dvou kol jsem se dostal vedle Porsche na výjezdu z poslední zatáčky a dokončil jsem předjetí do prvních dvou zatáček následujícího kola. Tempo bylo skvělé a podařilo se mi hned ujet. Tlačil jsem na maximum a viděl jsem, že P2 docela rychle doháním. V dalších kolech jsem dohnal BMW na druhém místě a než mě dojel soupeř na P4, předjel jsem ho na výjezdu z poslední zatáčky. Od té chvíle jsem opět nasadil tempo a pomalu doháněl P1. Byl ale příliš daleko a po startu z P10 jsme tak skončili druzí, jen 1,9 sekundy za P1.

Byl to úžasný výsledek pro celý tým a nikdy jsem nekřičel hlasitěji štěstím než při průjezdu cílem. Ukázali jsme, že i když jsme víkend začali špatně, udělali jsme všechno abychom z dané situace udělali co nejvíce a díky tomu jsme ve druhém závodě s GT4 skončili na P2.